Prečo chceme, aby si bol šťastný?

Už starovekí grécki filozofi verili, že byť šťastný je najdôležitejším životným cieľom. Vzali sme si to k srdcu. Tvoríme inšpiratívne produkty, ktoré ti pomôžu nájsť cestu k svojmu šťastiu.

Pre koho to robíme a ako môžeš pomôcť ty?

Zaviazali sme sa urobiť život každého človeka na svete o niečo šťastnejším. Čaká ťa ešte veľa krokov a môžeš pomôcť tým, že sa o nás podelíš so svojimi blízkymi.

Ako to naozaj robíme?

 
Zistili sme, že ak budeš každý deň žiť naplno, podnikať vzrušujúce dobrodružstvá, alebo inšpirovať svojich blízkych, môžeš byť šťastní. Preto vytvárame naše produkty.

Aký by bol život bez dobrodružstva?

Začali sme vydávať náš “Šťastný Kalendár” ako žiaci 8. ročníka. Všimli sme si, že ľudia okolo nás nie sú šťastní. Nevedeli sme, či to má za následok sivá tmavá zima alebo niečo iné. Rozhodli sme sa urobiť ľuďom radosť. Vydali sme kalendár s jednou výzvou na každý deň, ktorú treba splniť. Napríklad „Objatie“, „Úsmev“ alebo „Pi mlieko“. Súbor malých aktivít na spríjemnenie dňa. V prvom roku sme vydali 1 000 kalendárov, ktoré boli hotové za pár týždňov. Preto sme sa rozhodli v našej snahe pokračovať.

O 5 rokov neskôr sme zmenili názov na Vydavateľstvo SEIK a začali vytvárať ďalšie produkty. Rozšírili sme naše pôsobenie aj v Pobaltí, Fínsku, Slovensku a inde v Európe. Náš cieľ pri tvorbe každého produktu je rovnaký – inšpirovať ľudí, ponúkať dobrodružstvo a robiť ich šťastnými. Vydali sme viac ako 500 rôznych produktov.

Dodnes sme malý tím mladých kreatívnych ľudí a neustále hľadáme nové nápady, ktorými by sme vás inšpirovali.

Rudolf-Gustav Hanni / Zakladateľ SEIK Publisher

Naše hodnoty

Elo Johanna Kuklane

.

Na každom kroku sa snažíme byť udržateľní

We use these footprint reduction solutions on our products and services. Look for these labels on our products.

Kde nás nájdete?

Keď sme začínali, boli sme mladí ľudia z malého mesta Pärnu s veľkými ambíciami. Rozprávali sme sa s prvými obchodmi v Estónsku a boli sme dobre prijatí. Minimalistický štýl a inšpiratívne dobrodružstvá severnej Európy si našli cestu aj za hranice Estónska. 6 rokov po založení sme preložili prvé produkty do angličtiny, lotyštiny a litovčiny a stretli sme sa s prvými predajcami mimo Estónska. O pár rokov neskôr sme začali vyrábať produkty aj vo fínčine.

Dnes zdieľame inšpiráciu v našom internetovom obchode a s predajcami v celej Európe a mimo nej. Produkty možno nájsť v Amerike, v Japonsku, Austrálii a inde. Produkty SEIK sú dostupné v 10 jazykoch v obchodoch v 11 rôznych krajinách. Nájdete nás hlavne v kníhkupectvách, dizajnových obchodoch, obchodoch so suvenírmi, a tiež vo väčších supermarketoch. Najlepší výber je samozrejme dostupný v našom vlastnom internetovom obchode. Tu si môžete objednať kdekoľvek na svete.

Každý deň oživujeme našu víziu, robíme ľudí šťastnejšími a prinášame dobrodružstvá do každého dňa po celom svete.

Projekty, ktoré podporujeme

Kúp jeden, daruj ďalší: Investuj do seba, inšpiruj ostatných

Veríme, že každý si zaslúži byť šťastný. Preto za každý nákup Kalendára dobrých skutkov, venujeme ďalší kalendár na charitu.

Projekty spolupráce

Vďaka spolupráci s firmami, ktoré si zakladajú na spoločných hodnotách, môžeme zdieľať inšpiráciu a dobrodružstvo s mnohými ďalšími ľuďmi. Spoločne dodávame produkty pri zachovaní kvality a minimalistického štýlu, a zároveň ponúkame inšpiratívne výzvy a príjemné zážitky.

Dodnes sme spolupracovali s firmami z mnohých odvetví a rôznych cieľových skupín – na predaji našich zamestnancov, partnerov, študentov alebo spoločných produktov.

Prečítajte si viac o možnostiach spolupráce

Pridaj sa do tímu a inšpirujme spolu

Máš pocit, že je to presne to, čo chceš robiť? Inšpirovať, motivovať a urobiť svet šťastným. Zároveň sledovať dopad.

Neustále hľadáme skvelých ľudí do tímu:

  • Dizajnéri na voľnej nohe, fotografi, ilustrátori, s ktorými navrhneme nový produkt.

  • Kreatívci s bláznivými, inovatívnymi nápadmi, ktorých nápady na produkty sú publikované a inšpirujú ľudí po celej Európe.

  • Nositelia nášho poslania – marketéri, s ktorými uvádzame na trh nové produkty, zdieľame ich na sociálnych sieťach a hľadáme nových predajcov.
  • A samozrejme, “šľachtici”, ktorí všetky inšpiratívne produkty dávajú dokopy a s láskou ich posielajú na cestu.

Znie to ako niečo pre teba?

Pozri si naše voľné miesta. Ak si tam nenašiel to pravé pre teba, pošli nám správu: [email protected]

Pozri príležitosti Pošli nám email