PREDSTAVUJEME VÁM ŠŤASTNÝ KALENDÁR

Happy Calendar je jedinečný diár, v ktorom je na každý deň napísaný jeden jednoduchý a milý, dobrý skutok, ktorý spraví ľudom krajší deň a nás motivuje k malým dobrým skutkom, ktoré sú veľmi dôležité. Takýmto skutkom môže byť napríklad poďakovanie, objatie alebo len úsmev. Maličkosti, na ktoré ľahko zabúdame.

ČO?

Dokonca už starí grécki filozofi verili, že byť šťastný je najdôležitejším cieľom života. Veríme, že náš kalendár je dobrým pomocníkom na dosiahnutie tohto cieľa.

PRE KOHO?

Tento diár je pre každého – radosť je niečo, čo sa nedá nikomu uprieť a nemá hraníc.

PREČO?

V Happy kalendári je na každý deň jedna malá výzva, ako napríklad „Objatie“, „Úsmev“ alebo „Upečte palacinky“. Takéto malé skutky nám prinášajú radosť do každodenného života.

DESIGN

Happy Calendar is not just a calendar and a set of good deeds, but also a very good interior element. Over the years, the design has become more and more stylish, and both the illustrations and the pictures have been created by the young people themselves.

HEARTFUL

Heartfelt is one of the first keywords that comes to mind when looking at the calendar. The pictures are created with care and love, and the deeds are written with all people in mind, who could enjoy the deeds.

GIFT

A calendar is a special gift idea, because at Christmas time, the most important thing is to give your loved ones time and joyful memories that will bring peace of mind. By packing the Happy Calendar in a gift bag, you can be sure that you will give a piece of happiness to each day for the whole following year.

New
From 41.99 
Zľava!

darčekové sady

Darčekový set pre otca

Original price was: 48.96 €.Current price is: 41.61 €.

darčeky ku dňu učiteľov

Školský diár Happy Calendar 24/25 v prémiovom koženom obale (béžový)

Predobjednať. Príchod o 21.06.2024.

From 41.99 

darčeky ku dňu učiteľov

Školský diár Happy Calendar 24/25 v prémiovom koženom obale (čierny)

Predobjednať. Príchod o 21.06.2024.

From 41.99 

DESIGNERS

PRIIDU SAART

Priidu Saart is a young photographer, who loves beside other activities to take long journeys into nature and capture the real untouched nature.

ANNE HANNI

Anne Hanni is young artist, who works as a graph designer. She thinks that simplicity is the thing and he makes mostly art in nordic style.

ELO JOHANNA KUKLANE

Elo Johanna Kuklane is a young mother and designer. Her goal is to make the child’s room inspiring by bringing minimalistic animals and good deeds to the room.

DESIGN YOURSELF A CALENDAR

You can be the designer of Happy Calendar. Chose your best 12 pictures about your adventures, powerful drawings or lovely family. Design your calendar today.